MAGAZYNY ENERGII

Chcesz produkować własną energię elektryczną lub po prostu płacić mniej za prąd? Pomyśl o instalacji fotowoltaicznej. Pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji

MAGAZYNY ENERGII

Odbierz dofinansowanie z MÓJ PRĄD 4.0

Od 15.12.2022 rosną dofinansowania z programu Mój Prąd 4.0

Nabór wniosków do 31.03.2023 lub do wyczerpania środków.

*Dofinansowanie nie może przekroczyć 50% kosztów kwalifikowanych

Korzyści z magazynu energii do fotowoltaiki

Zatrzymujesz wyprodukowaną energię

Bez magazynu energii oddajesz lub sprzedajesz wyprodukowany prąd do sieci energetycznej. Dzięki magazynom energii cała energia zostaje u Ciebie

Zyskujesz niezależność energetyczną

Zabezpieczysz się przed przerwami w dostawach prądu. Możesz łączyć magazyny, by magazynować więcej swoich zasobów energii odnawialnej.

Wysoka jakość produktów

W ofercie naszej firmy znajdziesz tylko produkty renomowanych producentów. Stawiamy tylko na sprawdzone i niezawodne produkty, które działają latami

Ważne informacje przed zakupem magazynu energii

important

Pojemność akumulatorów

Producenci podają ją w dwojaki sposób. Jedni podają pojemność nominalną a inni użytkową. Pojemność użytkowa zazwyczaj jest o 20% niższa od nominalnej. Wynika to z charakterystyki akumulatorów LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowych), które swoją maksymalna żywotność i ilość cykli ładowania uzyskują w momencie, kiedy wykorzystujesz 80% ich pojemności,

important

Moc przyłączeniową

Musisz wziąć pod uwagę, że magazyn wlicza się do sumarycznej mocy przyłączeniowej (znajdziesz ją w umowie o przyłączenie do sieci energetycznej przez dystrybutora – to całkowita moc czynna pobierana lub wprowadzana do lokalnej sieci energetycznej). Sumaryczna moc zainstalowanej mikroinstalacji wraz z magazynem energii elektrycznej nie może przekroczyć mocy przyłączeniowej obiektu, ani tym bardziej 50 kW, ponieważ przy takiej mocy nie możesz już być prosumentem.

important

Żywotność magazynu energii

Wartość wyrażana w cyklach (jeden cykl to pełne naładowanie i rozładowanie baterii). Średnia wartość, którą chwali się większość producentów to ponad 5000 cykli. Zakładając, że w ciągu jednego dnia wykonasz1 pełny cykl, Twój magazyn będzie pracował przez minimum 14 lat. Pamiętaj, że po tym czasie, magazyn nie przestaje z dnia na dzień pracować, tylko jego wydajność może (ale nie musi) znacząco spaść. Wiele zależy od sposobu i warunków użytkowania magazynu,

Magazyn energii

Dzieki zainstalowaniu magazynu energii do fotowoltaki zyskasz:

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomożemy dopasować właściwe urządzenia do Twoich potrzeb

Najczęściej zadawane pytania o magazyn energii

Może zabezpieczać przez skutkami braku zasilania, wspomagać pracę instalacji fotowoltaicznej, optymalizować zużycie energii.
Tak, nowoczesne magazyny energii litowo-jonowe są tanie i wydajne. Główną zaletą jest zapewnienie bezpieczeństwa zasilania na wypadek awarii, zwiększenie autokonsumpcji w instalacjach fotowoltaicznych i wspomaganie zasilania urządzeń wymagających dużych mocy np. stacje ładowania samochodów elektrycznych.
Nie, wystarczy wolna powierzchnia ściany ok. 2m2 dla powieszenia urządzenia. Najlepiej do tego celu sprawdzają się pomieszczenia techniczne np. garaż lub kotłownia. W przypadku gdy magazyn jest uzupełnieniem istniejącej instalacji fotowoltaicznej magazyn najczęściej montowany jest w pobliżu inwertera fotowoltaicznego. Warunkiem jest temperatura w zakresie 10-30 °C, brak zapylenia i dużej wilgotności.
Montaż wymaga uprawnień i musi wykonać go przeszkolony monter. Zajmuje kilka godzin, ale nie wymaga robót budowlanych.
W cenę, oprócz kosztu zakupu urządzenia, wliczony jest dobór odpowiedniego rozwiązania technicznego, dostawa i montaż Twojego magazynu

Jest to praktycznie zawsze możliwe, ale od rodzaju instalacji fotowoltaicznej i magazynu zależy sposób podłączenia i efekt jaki uzyskamy. Możliwe jest zarówno gromadzenie nadwyżek energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną jaki i zbudowanie instalacji umożliwiającej pracę wyspową. Ten drugi przypadek nie zawsze jest możliwy do uzyskania prostymi środkami.

Nasze magazyny mogą pełnić funkcję UPS. Posiadają wyjście gwarantowane AC, do którego można podłączyć odbiorniki energii, które wymagają zasilania w przypadku zaniku napięcia w sieci zewnętrznej, więc magazyn może być zasilany również z sieci.

Tak, do instalacji 3-fazowej można podłączyć magazyn jednofazowy podłączony do jednej wybranej fazy lub magazyn 3-fazowy. Magazyn 3-fazowy będzie trochę większy od rozwiązań jednofazowych, ale umożliwi podtrzymanie całej instalacji.

Prawidłowo eksploatowane mogą posłużyć nawet 20 lat.

Baterie litowo-jonowe najlepiej pracują w temperaturach w zakresie od 10 do 30°C. Praca poza tym zakresem powoduje spadek wydajności, a temperatury poniżej 0 i powyżej 50°C będą powodowały wyłączenie magazynu. Domowe litowo-jonowe magazyny energii przystosowane są do pracy wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.

To zależy od tego jak duże ma Pan/Pani wobec niego oczekiwania i jaką rolę ma spełniać. Najczęściej magazyn wykorzystywany jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa w momentach braku zasilania z sieci energetycznej. Wówczas wielkość magazynu jest definiowana okresem autonomiczności zasilania tj. jak długo mają działać urządzenia, które będą z niego zasilane. Inaczej jest w przypadku, gdy magazyn dobieramy do instalacji fotowoltaicznej w celu zwiększenia autokonsumpcji lub np. do wspomagania ładowania samochodu elektrycznego. Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny energii o wielkości 3-10kWh.

Zainstalowanie magazynu energii nie zmienia naszego statusu. Nadal możemy wysyłać energię do sieci i odbierać ją w innym terminie. Nasza instalacja stanie się wtedy bardziej ekonomiczna, bo nadwyżki zmagazynujemy u siebie, a tylko to co już nie zmieści się w magazynie, trafi do sieci.